A puncs kocka az egyik legnépszerűbb sütemény, amiről bátran mondhatjuk, hogy nem lehet betelni vele. Remek választás, ha nem tudjuk, mit süssünk az ünnepekre, vagy a családnak szeretnénk kedveskedni egy kis édes finomsággal, ez a sütemény minden alkalomra remek választás.
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, 3 részre osztjuk úgy, hogy 2 vékonyabb és 1 vastagabb lapot sütünk. A lapokat tepsi hátán megsütjük.
Töltelék: megfőztem 1 puncs pudingot, kihűl. 20 dkg porcukor, 20 dkg ráma margarinnal jól összekevertem a pudinggal. A krémet kettéválasztódtam. Fele krémbe 2 k rum, 1 dl főzőt kávé, 2 k lekvár, 20 dkg darált keksz, 2 k kakaópor került, ezt összekevertem, kicsi tejet tetem hozzá. 1 lapot nagyobb darabokra csipkedtem, a krémbe óvatosan összekevertem.
Lap – krém – lap, tetejére a megmaradt pudingkémet tetem, kicsit kidíszítettem.
Sára Gyuláné Mária
Ez a főzés nélküli barackleves igazi nyári kedvenc, mert egyszerre krémes, gyümölcsös és frissítő, ráadásul…
Finom édeskés csemegeuborka készült, nálunk ez a variáció nagyon bevált, mert jó roppanós marad. A…
Nálunk a sárgabaracklekvár főzése mindig igazi családi esemény. Amikor sok barack terem, nem csak néhány…
Nálunk most uborka, almapaprika és karfiol került bele, de ugyanez a felöntőlé más zöldségekhez is…
Ha szereted a browniet, de a túl édes variációja helyett valami gyümölcsösebb, frissebb ízvilágút próbálnál…
A vödrös savanyúság igazi régi kedvenc nálunk, amit nyáron érdemes elkészíteni, amikor sokféle friss zöldség…
This website uses cookies.
Hozzászólások