Categories: Sütemények

Joghurtos csoda sütés nélkül

Van az úgy, hogy nincs kedvünk sütni, de valami édességet szeretnénk készíteni, ilyenkor jön jól egy egyszerű sütés nélküli finomság receptje. Ez a joghurtos édesség nagyon ízletes és remekül variálható, mert akár más gyümölcs is kerülhet bele, így tényleg nem lehet megunni.

Recept:

Vettem fél literes kiszerelésben Hulala tejszínt, amit felvertem habbá! Hozzáadtam 4 db danon joghurtot, (barackosat és meggyeset) plusz 6 evőkanál cukrot és 1csomag vaníliás cukrot ! Belekevertem egy konzerv őszibarackot feldarabolva.

Közben külön készítettem Horváth Rozi zselatint (60g),
amit 4 dl langyos vízben oldottam fel és forróra melegítettem a tűzhelyen folyamatos keverés mellett, aztán hagytam 10 percig hűlni és hozzákevertem a joghurtos tejszínes gyümölcsös cucchoz.

Én őzgerinc formába öntöttem, amit folpackkal béleltem ki! (2 db forma)
és hagytam állni a hűtőben 3 órát

Bella Somogyi receptje és fotója

Közösségi Receptek

Hozzászólások

Recent Posts

Üstben főtt sárgabaracklekvár, nálunk még ma is így készül

Nálunk a sárgabaracklekvár főzése mindig igazi családi esemény. Amikor sok barack terem, nem csak néhány…

2 nap ago

Hordós vegyes savanyúság recept, ahogy nálunk készül

Nálunk most uborka, almapaprika és karfiol került bele, de ugyanez a felöntőlé más  zöldségekhez is…

5 nap ago

Meggyes csokis brownie, nálunk nagy kedvenc lett

Ha szereted a browniet, de a túl édes variációja helyett valami gyümölcsösebb, frissebb ízvilágút próbálnál…

6 nap ago

Vödrös savanyúság recept ropogós vegyes zöldségekkel

A vödrös savanyúság igazi régi kedvenc nálunk, amit nyáron érdemes elkészíteni, amikor sokféle friss zöldség…

2 hét ago

Meggyszörp recept egyszerűen, ahogy a mama készítette

A házi meggyszörp nálunk minden nyáron elkészül. Frissítő, gyümölcsös és nagyon kellemes hűsítő.  Régen tanultam…

1 hónap ago

Házi eperfagyi recept, fagyigép nélkül is nagyon krémes

Ez az epres fagyi szerintem az egyik legegyszerűbb házi fagyi, amit el lehet készíteni. Nem…

2 hónap ago

This website uses cookies.