Categories: Sütemények

Hókocka, ha nincs kedved kiszaggatni a tésztát

A hólabda receptem: ( a tetejére még a csoki megolvadása előtt egy málnaszemet tettem , és most nem szaggattam ki pogácsaszaggatóval, hanem simán felkockáztam a tepsi piskótát, nem volt kedvem sem pocsékolni sem időzni.

Hozzávalók:

  • 8 tojás,
  • 8 ek forró víz,
  • 25 deka liszt,
  • 25 deka cukor,
  • 3 ek kakaópor,
  • 1 cs sütőpor.

A krém:

  • 8 – 10 dkg liszt,
  • 1 vaníliás pudingpor,
  • 8 dl tej,
  • 25 dkg vaj,
  • 20 dkg cukor,
  • kókuszreszelék tetszés szerint.

Tetejére:

  • 1 tábla étcsokoládé,
  • 1 tábla tejcsokoládé,
  • málna, vagy más gyümölcs.

Elkészítés:

A tojás fehérjét külön habbá verem. Egy másik tálban a sárgáját, cukrot, forró vizet habosra, fehérre keverem. Hozzáadom a sütőporos lisztet, összeforgatom, majd bele a felvert fehérje. 2 tepsiben, 170 fokon 15 perc alatt sütöm.

A tésztát most nem szúrjuk ki szaggatóval, hanem felkockázzuk.

Közben készítem a krémet: 8-10 deka lisztet elkeverek 1 pudingporral, 8 deci tejben megfőzöm. Ha kihűlt 25 deka vajat habosra keverek, 20 deka cukorral és ízlést szerint kókuszreszelékkel, majd hozzáadom a pudingos lisztes főzött krémet. Megkenem a krémmel a lapok között és oldalukat is, kókuszreszelékbe forgatom. Tetejét gőz fölött olvasztott csokival kenem. ( 1 tábla ét 1 tábla tej )

Deni És Lili receptje

sutniorom

Hozzászólások

Recent Posts

Házi eperfagyi recept, fagyigép nélkül is nagyon krémes

Ez az epres fagyi szerintem az egyik legegyszerűbb házi fagyi, amit el lehet készíteni. Nem…

3 hét ago

Bodzaszörp recept télire, tartósítószer nélkül

Amikor virágzik a bodza, nálunk biztosan készül belőle szörp is. Már az illata is bámulatos,…

1 hónap ago

Epres kókuszos krémes, sütés nélkül, nagyon finom és pillanatok alatt elkészül

Ha egy igazán krémes, mégis könnyen elkészíthető sütés nélküli epres süteményt keresel, ez a recept…

1 hónap ago

Epres piskótatekercs recept, nagyon finom és nagyon krémes

Ez az epres piskótatekercs egy igazi biztos recept, ha egy látványos, mégis egyszerű süteményt szeretnél…

2 hónap ago

8 csodás krémes süti recept a hétvégére

Ha szereted a krémes, lágy és nagyon finom süteményeket, ez a válogatás neked szól. Összegyűjtöttünk…

2 hónap ago

Foszlós sós mini kalács recept, egyszerű és nagyon finom

Ez a sós mini kalács recept nagy kedvenc,  ha valami látványos, mégis egyszerű vendégvárót szeretnél…

2 hónap ago

This website uses cookies.