Categories: Sütemények

Túrós szilveszteri malackák 🐷🍀

Nem kell bele élesztő sem és sütőpor sem.🙂 Nagyon könnyű, eteti magát. Nagyon vicces és nagyon ötletes ! Frissen sütve a legfinomabb.

Hozzávalók

Tésztához:

  • 35 dkg finomliszt
  • 25 dkg tehéntúró
  • 25 dkg margarin
  • 25 dkg burgonya (főtt)
  • 1 kávéskanál só

Lekenéshez:

  • 1 db tojás

Díszítéshez:

  • 30 szem bors

Elkészítés

Tésztához:

Túrót és a főtt burgonyát áttörjük, hozzáadjuk a puha margarint, a lisztet, a sót, és tésztát gyúrunk belőle, majd lefedve egy órára hűtőbe tesszük.

Lisztezett felületen vékonyra kinyújtjuk (4-5 mm), és egy nagyobb pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk a malackák fejét, az egyik felükön másfél cm hosszan kivágunk belőle egy kis háromszöget.

Lekenjük felvert tojással, és a háromszög két oldalát befelé hajtjuk (ezek lesznek a fülei).

Kisebb szaggatóval kiszaggatjuk az orrát, szívószállal kiszúrjuk az orrlyukát. Ezt ráhelyezzük a malacka fejének az aljára. Egy-egy egész borsszemmel elkészítjük a szemeit.

Sütőpapírral bélelt tepsibe sorakoztatjuk, és 180 fokra előmelegített sütőben aranybarnára sütjük őket (kb 15-20 perc). kb 2 gáztepsi, 25-30 db jön ki belőle. A kör körfogatától is függ.

Dömőkné Salamon Csilla konyhájából!

Edit Ladányiné Juhász
Megsütöttük 😂szuper lett! Köszönjük a receptet😘

Anikó Árvai
Köszönöm szépen ezt a receptet! Elkészítettem! 40 db lett belöle.
Nagyon fincsi!🐷🐷🐷

Bernadett Laçi
Turcsi orrar de legalább totál házi 🤪

Katalin Nagy
Én is szoktam sütni szilveszterre.

Szilveszteri malackák 🍀
Hozzávalók ha valaki szeretné elkészíteni 🙂

40 dkg liszt, 20 dkg margarin, 20 dkg zsíros sajt, 1 tojássárgája  + 1 egész tojás a kenéshez és a fül-orr ragasztáshoz, 2-3 evőkanál tejföl, 1 tasak sütőpor, 1 mokkáskanál szódabikarbóna, 1 ek só

Vajay Balázs Katalin: – Én is megcsináltam már korábban, ezek szerint:

sutniorom

Hozzászólások

Recent Posts

Házi eperfagyi recept, fagyigép nélkül is nagyon krémes

Ez az epres fagyi szerintem az egyik legegyszerűbb házi fagyi, amit el lehet készíteni. Nem…

2 hét ago

Bodzaszörp recept télire, tartósítószer nélkül

Amikor virágzik a bodza, nálunk biztosan készül belőle szörp is. Már az illata is bámulatos,…

4 hét ago

Epres kókuszos krémes, sütés nélkül, nagyon finom és pillanatok alatt elkészül

Ha egy igazán krémes, mégis könnyen elkészíthető sütés nélküli epres süteményt keresel, ez a recept…

1 hónap ago

Epres piskótatekercs recept, nagyon finom és nagyon krémes

Ez az epres piskótatekercs egy igazi biztos recept, ha egy látványos, mégis egyszerű süteményt szeretnél…

2 hónap ago

8 csodás krémes süti recept a hétvégére

Ha szereted a krémes, lágy és nagyon finom süteményeket, ez a válogatás neked szól. Összegyűjtöttünk…

2 hónap ago

Foszlós sós mini kalács recept, egyszerű és nagyon finom

Ez a sós mini kalács recept nagy kedvenc,  ha valami látványos, mégis egyszerű vendégvárót szeretnél…

2 hónap ago

This website uses cookies.