Categories: Főételek

Ezt a nagyon finom hidegtálat még időben meg szeretném osztani veletek

Ezt a nagyon finom hidegtálat még időben meg szeretném osztani veletek, ha valaki el szeretné készíteni az be tudja szerezni a hozzávalókat!!

Hozzávalók

  • 5-6 szép vékony szelet gépsonka,
  • 45 dkg mexikói zöldségkeverék,
  • 6 tojás,
  • 2 dl tejfel,
  • 16 dkg majonéz,
  • pici mustár,
  • citromlé,
  • 20 g.zselatin, ételízesítő.

Elkészítés

A zöldséget oda rakjuk főni egy kis vajjal és ételízesítővel , ha megfőtt leszűrjük, hogy lé ne maradjon alatta, a tojásokat oda rakjuk főni, a majonézt is elkészítjük; tejfel, mustár , citromlé, ha megvan megkóstoljuk , ha kell akkor még ízesítjük.

A zöldségkeveréket összekeverjük a majonézzel és a felfőzött zselatinnal (egy deciliter hideg vízben feloldjuk a 20 g. zselatinport, majd forrásig melegítjük).

Egy őzgerincformát kibélelünk frissentartó fóliával és ebbe helyezünk 2-3 szelet sonkát úgy, hogy félig kilógjon, ebbe helyezzük a zöldségkeverék felét erre helyezzük a főtt tojásokat és ráöntjük a maradék zöldséget és a maradék sonkával betakarjuk, lefóliázzuk hogy ne száradjon ki és mehet egy éjszakára dermedni, másnap kiborítjuk és lehet szeletelni.

Remélem ezzel tudtam segíteni, mert ez nagyon finom és mutatós hidegtál!!

Szuknai Lászlóné Anna

Közösségi Receptek

Hozzászólások

Recent Posts

Főzés nélküli hideg barackleves recept

Ez a főzés nélküli barackleves igazi nyári kedvenc, mert egyszerre krémes, gyümölcsös és frissítő, ráadásul…

6 nap ago

Csemegeuborka télire, tartósítószer nélkül

Finom édeskés csemegeuborka készült, nálunk ez a variáció nagyon bevált, mert jó roppanós marad. A…

1 hét ago

Üstben főtt sárgabaracklekvár, nálunk még ma is így készül

Nálunk a sárgabaracklekvár főzése mindig igazi családi esemény. Amikor sok barack terem, nem csak néhány…

2 hét ago

Hordós vegyes savanyúság recept, ahogy nálunk készül

Nálunk most uborka, almapaprika és karfiol került bele, de ugyanez a felöntőlé más  zöldségekhez is…

3 hét ago

Meggyes csokis brownie, nálunk nagy kedvenc lett

Ha szereted a browniet, de a túl édes variációja helyett valami gyümölcsösebb, frissebb ízvilágút próbálnál…

3 hét ago

Vödrös savanyúság recept ropogós vegyes zöldségekkel

A vödrös savanyúság igazi régi kedvenc nálunk, amit nyáron érdemes elkészíteni, amikor sokféle friss zöldség…

4 hét ago

This website uses cookies.