Categories: Sütemények

Áfonyás-fehércsokis rolád (nem túl szép,de az íze Isteni)

Mindent összepakoltam,ami a spájzban volt és ez lett belőle: Áfonyás-fehércsokis rolád

Piskótához:

  • 6db tojás,
  • 9dkg liszt,
  • 3dkg holland kakaópor,
  • 12dkg cukor.

Krém:

  • áfonyalekvár (vagy bármilyen más savanykás),
  • 2doboz Mascarpone,
  • 2 tábla fehér csoki,
  • 1,5 ek.porcukor,
  • 2dl habtejszin,
  • 1cs.habfixáló.

Elkészítés

A lisztet és a kakaóport összekeverjük, a tojásokat kettéválasztjuk. A fehérjéből 1 ek.cukorral kemény habot verünk, a maradék cukrot hozzáöntjük a sárgájához és fehéredésig keverjük. A tojáshabot óvatosan beleforgatjuk a sárga részbe, majd apránként beleszitáljuk és beledolgozzuk a kakaóporos lisztet. Sütőpapíros tepsiben elegyengetjük,előmelegített sütőben (kb.180-200fok)készre sütjük.

Még forrón,nedves konyharuhára borítjuk,lehúzzuk róla a sütőpapírt,majd a konyharuha segítségével feltekerjük és hagyjuk kihűlni.

Eközben elkészítjük a krémet: a 2doboz Mascarponét kikeverem 1,5ek.átsztált porcukorral, a fehércsokit gőz fölött megolvasztom és hozzákeverem a Mascarponéhoz, a tejszínt felverem kemény habbá (a fixálóval)és ezt is hozzákeverem.

Ha a tésztánk kihült, kitekerjük a konyharuhából, megkenjük áfonyalekvárral, megkenjük a krémmel,feltekerjük, díszítjük.

Bojtor Renáta

Közösségi Receptek

Hozzászólások

Recent Posts

Retro császármorzsa recept, íme a tökéletes állag titka

Te is álltál már tanácstalanul a konyhában, vágyva valami édes kényeztetésre, amihez minden alapanyag ott…

3 nap ago

Szaftos almás, mákos kevert pite, a mindent bele csodasüti

Van az úgy, hogy a legegyszerűbb dolgok sikerülnek a legjobban. Ez a sütemény pontosan ilyen:…

3 nap ago

Egyszerű Hókifli recept

A hókifli egy igazi téli klasszikus, amelyet mindenki ismer és szeret. Puha, omlós tésztája és…

4 hét ago

Finom omlós sajtos rúd recept, nálunk nagy sláger

Vannak ízek, amik soha nem mennek ki a divatból, ilyen a frissen sült, ropogós sajtos…

3 hónap ago

Pudingos kókuszgolyó, egy kis finomság sütés nélkül

Ha gyorsan elkészíthető, mégis látványos édességre vágysz, a pudingos kókuszgolyó a legjobb választás. Nem kell…

3 hónap ago

Puha, omlós, illatos hókifli, zsírral készítve

Van, ami sosem megy ki a divatból, a hókifli pontosan ilyen 💛 Zsírral és tejföllel…

3 hónap ago

This website uses cookies.