Categories: Sütemények

Zserbós rakott palacsinta, gyors és egyszerű édesség

A Zserbós palacsinta elkészítése nagyon egyszerű és tényleg elképesztően finom. Ha valami finom édességet készítenél, ezt a receptet érdemes kipróbálnod. A megadott mennyiségből kb. 25 db. palacsinta lesz, de ez a serpenyő méretétől is függ. A darált dióhoz csak akkor kell cukor, ha nem elég édes a baracklekvár.

Palacsinta hozzávalói:

  • 2 tojás,
  • 5 evőkanál cukor,
  • negyed evőkanál só,
  • 3 evőkanál olaj,
  • az 1liter tej 1/3-a,
  • annyi liszt, hogy szét lehessen keverni a lisztcsomókat,
  • a maradék tej.

Töltelék:

  • baracklekvár,
  • darált dió.

Csokimáz:

  • étcsoki,
  • kevés olaj.

Elkészítés:

A fent felsorolt sorrendben adtam hozzá az alapanyagokat, a végén nem biztos, hogy kell az összes tej a sűrűsége miatt. Akkor jó a sűrűsége, ha a levesszedő kanál hátuljáról gyorsan lefolyik a tészta, és átüt a kanál színe. Miután kisütöttem a palacsintákat, külön megkentem minden palacsintát baracklekvárral, majd ezekre darált diót szórtam. Az utolsó palacsintát nem kentem meg, mivel arra tettem a csokimázat.

Csokimáz : Egy kis bögrébe kevés étolajat tettem, majd felmelegítettem benne 4 dkg főzőcsokit. Mikor megolvadt, rögtön meleg formában ráöntöttem az utolsó palacsinta tetejére.

Anita Bálint

sutniorom

Hozzászólások

Recent Posts

Pudingos kókuszgolyó, egy kis finomság sütés nélkül

Ha gyorsan elkészíthető, mégis látványos édességre vágysz, a pudingos kókuszgolyó a legjobb választás. Nem kell…

1 hét ago

Puha, omlós, illatos hókifli, zsírral készítve

Van, ami sosem megy ki a divatból, a hókifli pontosan ilyen 💛 Zsírral és tejföllel…

2 hét ago

Ropogós svéd uborkasaláta recept, így tesszük el télire

Ha szereted a különleges, édeskés-savanykás ízeket, akkor ez a svéd uborkasaláta recept neked való! Ropogós…

2 hónap ago

Krumplis lapótya – a sercegő gyerekkor íz

Vannak ételek, amiknek a neve csak mellékes. Mert amit igazán megjegyzel, az a hang, az…

3 hónap ago

Házi túrógombóc saját kezűleg, nem kell főzni

A túrógombóc recept nagyon egyszerű, nem kell főzni, mégis könnyed és puha.  Ha valami finomságot…

9 hónap ago

Kakaós rizskoch, nálunk nagy kedvenc lett

A rizskoch nálunk családi kedvenc, ez a variáció azonban megunhatatlan. A kakaós rizskoch hamar elkészíthető,…

1 év ago

This website uses cookies.